ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
Одберете јазик:     
 
 
 
 
 
 
 
  ГОСТИЛНИЦИ
Гостилница Дома
Гостилница Дома Скопје  
Гостилница Дома се наоѓа на источниот дел од Скопје на само 13км од центарот на градот во нас.Илинден. Гостилницата работи 7 години и е препознатлива по вкусот на прекрасното свежо ребро, бела вешалица, шарска плескавица....
 
Ресторан Деи Фрателли
Ресторан Деи Фрателли Скопје  
Пријатно место со модерен амбиент и суптилен спој на македонска и интернационална кујна по прифатливи цени за Ваше уживање!
Гостопримливоста и добрата услуга ја дополнуваат...
 
Градска кафеана Калабалак
Градска кафеана Калабалак Скопје  
Градска кафеана Калабалак
-Петок група Коштана 21:00
-Сабота Чалгии 21:00

Дојдете и уживајте во вкусната храна и прекрасниот амбиент...
 
Меана Керпич
Меана Керпич Скопје  
Традицијата стара 70 години, некогаш крчма, денес меана, тогаш Перчинков, денес Керпич, со тапија за гаранција на добриот вкус.
Историја насликана, традицијата пренесена. Домашна кујна, скара на жар, риба на жар, варива и...
 
Гостилница Бисера Ив
Гостилница Бисера Ив Скопје  
...
 
Гостилница Старо Буре
Гостилница Старо Буре Скопје  
Ресторанот Старо Буре е во традиционален македонски стил кој располага и ве поканува да ги вкусите разните национални специјалитети.

Повелете уверете се!!!...
 
Гостилница Ај по една
Гостилница Ај по една Скопје  
Гостилница "Ај по една..." се наоѓа веднаш до зоолошката градина. Со врвен квалитет на храната и одличен амбиент пропратени со старогратска музика и врвна услуга, гостилница „Ај по една...“ ви нуди ...
 
Гостилница Фела
Гостилница Фела Скопје  
Гостилница „Фела„ ви нуди традиционална македонска кујна, врвна услуга, пријатна и интимна атмосфера за сите вкусови. „Фела„ е место кое ќе ве натера секогаш да се вратите и повторно да уживате. Добродојдени се гости ...
 
Гостилница Ка
Гостилница Ка Скопје  
Во центарот на Скопје ви нудиме најквалитетна скара, печена на ќумур, топол амбиент збогатен со камин на дрва и врвна услуга за вашето задоволство.
14 години подготвуваме храна за Вашиот дом.

ПОВЕЛЕТЕ, УВЕРЕТЕ СЕ, НАРАЧ...
 
Гостилница Капка
Гостилница Капка Скопје  
Гостилница "КАПКА"-добитник на наградата за најдобра Гостилница во Скопје за 2012 година.
Само добрата капка и неодоливиот вкус на Македонската традиционална кујна можат да ги разнежнат вашите ...
 
Ресторан Скопје
Ресторан Скопје Скопје  
Вашето ново скопско меанче...за гурманите убава храна, за џумбушлиите пријатна музика....
 
Ресторан Одисеја
Ресторан Одисеја Скопје  
Ново отворениот ресторан Одисеја се наоѓа во населбата Ново Лисиче во близина на новата автобуската станица на последна 5ка. Во пријатниот амбиент на ресторанот ќе ги почуствувате спокојот и мистичноста на еден поинак...
 
Гостилница ДМ
Гостилница ДМ Скопје  
Гостилницата "ДМ" на своите гости им нуди одлична и вкусна храна, комбинирана со брза и љубезна услуга веќе десетина години наназад. И, низ тие години, од скромно место за оброк прерасна во една од најпознатите скопски го...
 
Гостилница Илинден
Гостилница Илинден Скопје  
Гостилница ИЛИНДЕН – се наоѓа во срцето на Дебар маало на ул. Раде Кончар бр 7 и преставува место за комплетно уживање. Гостилницата располага со голема летна бавча со традиционален македонски стил. ...
 
Гостилница Налеј
Гостилница Налеј Скопје  
Ние нудиме традиционална храна во модерен и релаксиран амбиент. Се наоѓаме во центарот на Аеродром , во близина на Бисер, а сепак затскриени од динамиката и раздвиженоста на трговскиот центар.
...
 
Гостилница Фирма
Гостилница Фирма Скопје  
Гостилница Фирма е дел од комплексот Базен Аеродором (поранешен Воен базен). Лоцирана во мирно опкружување, избегнувајќи го градскиот метеж, нуди интимен амбиент и пријатна атмосфера, идеална за Вашите приватни и делов...
 
Ресторан Гарден кај Седек
Ресторан Гарден кај Седек Скопје  
...
 
Гостилница Дариа
Гостилница Дариа Скопје  
Гостилница “Дарија” која се наоѓа во срцето на Дебар Маало во центарот на боемскиот дух на Скопје, успешно работи неколку години и е препознатлива по својот амбиент во дрво и камен. Покрај во внатрешниот уникатен дел...
 
Гостилница Чардак Боемска улица
Гостилница Чардак Боемска улица Скопје  
Македонската кујна и македонската традиција сплотени во една приказна, приказна која започнува далечната 1963 во националниот ресторан Чардак на Скопска Црна Гора сега прераскажана во срцето на Дебар Маало во центарот ...
 
 
 
  НАЈБАРАНИ РЕСТОРАНИ
Ресторан Градина
Ресторан Рагуза 919
Ресторан Ла Tана
Ресторан Венето
Ресторан Национал
 
ragusa919
 
  ПРЕПОРАЧАНИ ВИНА
ЕМОЦИЈА 2006
* Јасна сламесто жолта боја
* Свеж мирис со интензивни хербални ароми, со цветни тонови.
* Хармоничен, интензивен, пријатно слаткаст вкус на дуња и зрела крушка.
 
 
ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
  © Copyright 2006-2014 www.restorani.mk, All Rights Reserved.