ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
Одберете јазик:     
 
 
 
 
 
 
 
   за резервации +389 2 3137 899

Пицерија Костарика

Утрото започнува со добро топло кафе, денот ... со највкусните пици и разновидни пасти ... крајот на денот ... Костарика е вистинското место.

“НОВО“

PIZZA DELIVERY достава до вашата дестинација, тел: 02/ 3137 899 / 070 272601

*Сите видови пици од 190 до 430 ден;
*Разни видови салати со ГРАТИС фурнарини од 100 до 180 ден;
*Повеќе видови сендвичи со пица лепче од 110 до 170 ден;
*Тестенини со Италијански вкусови од 210 до 290 ден;
*Панирани прсти, Панирани лигњи, Паниран кашкавал, Панирани пирошки од 120 до 270 ден.

Со секоја сметка над 500 ден. добивате ГРАТИС порција благи палачинки и бесплатна достава (до одредени дестинации)

 
  Локација на ресторанот
  Скопје  

View Picerija Costarica in a larger map
 
 
 
  ГАЛЕРИЈА
 
  360° - ГАЛЕРИЈА
 
  МЕНИ
- Пици
- Пастрмајлија
- Омлет
- Сендвичи
- Панирана храна
- Салати со ГРАТИС фурнарини
- Ордевери
- Тестенини
- Палачинки
- Додатоци
- Рижото
 
  ИНФО
Број места (внатре):40
Број места (надвор):40
Дополнително инфо:
Паркинг места:20
Начини на плаќање:Visa, Master Card, Maestro
Вид на музика:Интернационална, Евергрин, Џез
Јазици на услуга:Англиски, италиански
Датум на отворање:20.05.2006
Локација на ресторанот: Наум Наумовски Борче 86,Скопје
Работно време:08:00-24:00/ 08:00-01:00
e-mail: pizza_costarica@yahoo.com
Web:http://www.costarica.restorani.com.mk
Овој ресторан е посетен 192855 пати
 
 
 
ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
  © Copyright 2006-2011 www.restorani.mk, All Rights Reserved.