ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
Одберете јазик:     
 
 
 
 
 
 
 
   за резервации + 389 2 30 71 804

Гостилница Старо Буре

Ресторанот Старо Буре е во традиционален македонски стил кој располага и ве поканува да ги вкусите разните национални специјалитети и скара на ќумур.

„НОВО во гостилница СТАРО БУРЕ“

Ви препорачуваме да ги пробате пиците и пастрмајлиите подготвени во фурна на дрва и специјалитетот на куќата ребро во фурна.

Повелете уверете се!!!

 
  Локација на ресторанот
  Скопје  

View staro bure in a larger map
 
 
 
  ГАЛЕРИЈА
 
  360° - ГАЛЕРИЈА
 
  МЕНИ
 
  ИНФО
Број места (внатре):120
Број места (надвор):150
Дополнително инфо:wi-fi
Паркинг места:50
Начини на плаќање:Visa, Master Card, Maestro
Вид на музика:Староградска
Јазици на услуга:Англиски
Датум на отворање:2007
Локација на ресторанот: Булевар Партизански Одреди Т.Ц Лептокарија,Скопје
Работно време:08:00-24:00/ 08:00-01:00
e-mail: starobure@restorani.com.mk
Web:/
Овој ресторан е посетен 70615 пати
 
 
 
ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
  © Copyright 2006-2011 www.restorani.mk, All Rights Reserved.