ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
Одберете јазик:     
 
 
 
 
 
 
 
   за резервации +389 46 263 088 / 076 544 606

Ресторан Европа

Ресторанот се наоѓа во срцето на Охрид, блиску до чаршијата и до кејот на езерото. Располагаме со ресторан од 100 седишта и летна тераса со 140 седишта. На услуга на нашите гости им е паркинг со голем капацитет кој може да смести секаков вид на превозни средства.

Ние сме еден од ретките ресторани каде може да се вкуси свежа охридска пастрмка од сопствени езера-рибници (погледни видео подолу)

Имајќи ги предвид најразличните потреби на гостите, ресторанот нуди "A la carte" исхрана по порачка и најрозновидни менија: - Обични менија (предјадење, главно јадење и десерт) - Специјални менија (рибно, вегетаријанско, диетално и други видови менија со состав кој ќе одговара на најразличните верски и национални припадности) - Свечени менија (национални, новогодишни, јубилејни, деловни ...)

Интернационалниот ресторан „Европа“ е надалеку познат по прекрасните јадења на скара, морски и изворна охридска пастрмка. Реномиран е по својата 15-годишна континуирана и успешна работа, професионалниот услужлив персонал.

Во делот на забавата за гостите имаме одличен акустичен оркестар и можност за настап на фолклорни групи.

Ви благодариме на вниманието и се надеваме на долга и успешна соработка.

 
  Локација на ресторанот
  Охрид  

View Restoran Evropa in a larger map
 
 
 
  ГАЛЕРИЈА
 
  360° - ГАЛЕРИЈА
 
  МЕНИ
 
  ИНФО
Број места (внатре):100
Број места (надвор):140
Дополнително инфо:
Паркинг места:150
Начини на плаќање:Visa, Master Card, Maestro
Вид на музика:Староградска, интернационална
Јазици на услуга:Англиски, Германски, Холандски, Шведски
Датум на отворање:1997
Локација на ресторанот: Партизанска б.б (градски полигон за мали спортови),Охрид
Работно време:08:00-24:00/ 08:00-01:00
e-mail: cafet_oh@yahoo.com
Web:http://www.evropa.restorani.mk
Овој ресторан е посетен 12754 пати
 
 
 
ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
  © Copyright 2006-2011 www.restorani.mk, All Rights Reserved.