ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
  Регистрирај се |
Одберете јазик:     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  НОВОСТИ    
 
ДЕНОВИ НА ИТАЛИЈАНСКАТА КУЈНА
Денови на италијанска кујна во Ревиста од 15.09 до 15.10 сите пасти, пици и рижото - 30% попуст !!!
 
  Повеќе
 
ЌЕБАПЧИЊА
  Потребни состојки (за 5-6 лица): • 800 гр. мелено говедско месо (или телешко) • 200 гр. овчо месо • 100 гр. кромид • 20 гр. масло за готвење • 5 чешни лук • црн пипер • сол • масло за мачкање Подготовка:

  Повеќе
МУСАКА
  Подготовка: Лупиме и сечеме модар патлиџан на парчиња од околу 3 см. Ги посолуваме и ги оставаме да постојат 20 минути. Ги оставаме парчиња да се исушат. Потоа ги валкаме во брашно и ги пржиме во врело масло за готвење. Во меѓувреме,

  Повеќе
ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ
  Потребни состојки: • 8 средно големи зелени пиперки • 2 лажици путер • 4 главици кромид, ситно исечкан • 2 мали зелени пиперчиња, ситно исечкани • 1 чешне лук, сечкан • сечкана шунка • 1 конзерва доматен сос

  Повеќе
СЕЛСКО МЕСО
  Потребни состојки: • 1 кг свинско месо • 4-5 главици кромид • 300 гр. мелено говедско месо (за мали ќофтиња) • домати или доматен сос • 700 гр. печурки • 300 гр. мали парчиња пушено месо • сол, црн пипер, зачини, буковец

  Повеќе
СУТЛИЈАШ
  Потребни состојки: • 4 шолји (1 л) млеко • 2/3 шолји (155 гр.) шеќер • 1 лажица несолен путер • кора од 1 лимон • 1 пакување цимет • 6 шолји (1,5 л) вода • малку сол • 1/2 шолја (105 гр.) бел ориз • 3 жолчки • цимет за декорација

  Повеќе
КАКО СЕ ПРАВИ ВИНОТО ?
  Винското грозје, Vitis vinifera, лесно расте во умерена до топла клима. Раствор од шеќер и вода се развива во зрелото грозје а лушпата лесно дозволува раст на природен квасец. Во процесот на ферментација, три едноклеточни организми го јадат ...

  Повеќе
НЕШТО ПОВЕЌЕ ЗА ПЕНЛИВИ ВИНА И ШАМПАЊ
  Шампањ е регион во Франција, и само вина коишто доаѓаат од овој регион можат да бидат соодветно наречени „Шампањ“. Слични вина од останатиот дел од светот треба да се наречат „пенливи вина“. Меурчињата коишто се белег на Шампањ биле ...

  Повеќе
СОВЕТИ ЗА РАЗБИРАЊЕ НА ВИНОТО
  Многу луѓе коишто не израснале во семејство коешто консумира вино одлучуваат да почнат да пијат вино како возрасни, воедно затоа што додава прекрасен вкус на оброкот и поради здравјето. Како да започнете со пиење на вино кое е здраво?

  Повеќе
ОСНОВИ НА ВИНОТО ЗА ПОЧЕТНИЦИ
  Секој од нас еволуира во сопственото културолошко искуство. Веројатно и вие сте дошле до моментот кога сте подготвени да искусите повеќе авантури како познавач. Во виното има култура. Тоа може да се пронајде во ритуалот на пиењето, почитувањето

  Повеќе
 
 
  НАЈБАРАНИ РЕСТОРАНИ
Ресторан Амигос
Ресторан Градина
Ресторан Рагуза 919
Ресторан Буре Етно Клуб
Ресторан Ла Tана
 
ragusa919
 
  ПРЕПОРАЧАНИ ВИНА
ВИЛА ЛУНА Престиж 2008

Светла жолта боја со зеленкасти тонови.

Комплексно буке од овошни и цветни ароми.


 
ПОЧЕТНА | ЗА НАС | ПРИЈАВИ РЕСТОРАН | КОНТАКТ
  © Copyright 2006-2012 www.restorani.mk, All Rights Reserved.